Smješten na zapadnoj obali Irske, UNESCO-ov globalni geopark Burren i klifovi Moher ima površinu od 530 km2. Omeđen je obalnim liticama Atlantika (visina 10-200 m) na zapadu, nizinom Gorta na istoku i niskim brdovitim terenom na jugu. Velik dio kopna nalazi se na nadmorskoj visini od 100-200 m; najviša točka je Slieve Elva na 344 m. Područje vapnenca koje obuhvaća većinu geoparka ima nekoliko rijeka i samo jednu (rijeku Caher) koja teče cijelom dužinom po površini.
Geološki krajolik je zaglađen radom ledenjaka po vapnenačkim brdima karbonske starosti (prije 300 milijuna godina) bogatim fosilima, a pronalaze se i strme morske litice; sezonska jezera i goleme mreže podzemnih špilja. Ovaj krajolik domaćin je rijetkih prirodnih staništa i jedinstvenih cvjetnih vrsta koji se ne nalaze nigdje drugdje.
UNESCO-ov globalni geopark Burren i klifovi Moher formiran je od vapnenaca, pješčenjaka i glinenih škriljevaca karbonske starosti (320-300 Ma). Vapnenaci su nastali u uvjetima tople plitke vode na karbonatnom šelfu blizu ekvatora. Fosilnih brahiopoda, koralja i krinoida ima u izobilju. U vapnencima je obilje špilja, uključujući jedan od najdužih visećih stalaktita na svijetu koji je otvoren za javnost. Tipični fosili su goniatiti, školjke i biljni materijal. Tu se nalaze neki od najboljih primjera nekadašnje deltske sedimentacije na svijetu.